



Kotimainen | Klarna lasku, osamaksu | 30 pv palautus
2599,00 € 1990,00 €
Varastossa
Head Trivor on miehille suunnattu sähköpyörä, jolla on mukavan rento ajaa pidempiä reissuja tai kipaista nopeasti kaupassa. Tässä sähköpyörässä on sähköpyörämaailmassa tunnettujen valmistajien tekemä akku sekä moottori, jotka ovat hyvin toimintavarmoja.
Trivor on hyvin varusteltu sähköpolkupyörä, jossa on valmiina kaikki oleelliset tarvikkeet. Vakiopakettiin kuuluu lokasuojat, valot, tavarteline ja seisontatuki, joten näitä ei tarvitse lähteä erikseen ostamaan tai asentaa jälkikäteen.
28″ renkaat ovat optimoitu sujuvasti rullaavaan ajoon ja pistosuojauksen ansiosta renkaat ovat kestävät eikä soratielläkään ajon pitäisi tuoda ongelmia. Epätasaisella tiellä ajonautiontoa parantaa edessä oleva joustokeula joka pehmentää mukavasti iskut.
Ajoasento Trivorissa on mukavan rento, leveät sarvet ja ergonomiset kädensijat vähentävät puutumista ja ohjaustangon korkeuden lisäksi voit säätää ohjaustangon kulmaa, jolla saat hiottua ajoasennon juuri sinulle sopivaksi.
Jarrut ovat levyjarrut, jotka ovat tätä päivää. Niillä on hyvä jarruttaa ja vaste on hyvin nopea ja tehokas satoi tai paistoi, niin jarrut ovat turvalliset. Lisäksi levyjarrut ovat pitkäikäisempiä kuin perinteiset v-jarrut.
Akun lataat muutamassa tunnissa täyteen ja avustusta riittää 40-60 km matkalle.
Tässä erittäin hyvä sähköpyörä pitkille retkille tai päivittäiseen ajoon, jonka laatuun voi luottaa ja kaikkea ei tarvitse olla jatkuvasti säätämässä. Mainittakoon vielä, että Head pyörät valmistetaan kaikki Euroopassa ja niillä on pitkä takuu.
Tekniset tiedot: